Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

«Полювання на туриста»: Харківщина готується стати туристичною Меккою

Юрій БОРЩ

Харківщина прагне стати туристичним центром східної України. Такі амбітні плани виношують в обласному комунальному закладі «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Після проведення кількох туристичних бієнале наступним кроком розвитку туристичного потенціалу регіону стало відкриття в Харкові «Туристично-інформаційного пункту».

Пункт було відкрито 17 червня на території вокзалу «Харків-Пасажирський». Південна залізниця стала партнером КП «Харківський організаційно-методичний центр туризму» у реалізації цього проекту.

Інформаційний «all inclusive» по-харківські

Цей пункт дозволить туристові, який відвідає наше чудове місто, відчути себе як удома. Тут він зможе отримати відповідь на будь-яке питання, пов’язане з туристичним життям регіону. На кожне запитання дадуть відповідь висококваліфіковані фахівці Туристично-інформаційного пункту, – зазначив під час церемонії відкриття заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін.

За його словами, цей пункт є «пілотним проектом», на якому будуть виявляти недоліки та вдосконалювати надання інформаційних послуг туристам. Віце-губернатор повідомив, що в подальшому подібні пункти буде відкрито і в інших «транспортних воротах» Харкова

– Я вважаю, що наступним буде аеропорт і автовокзал. Також є плани щодо розташування таких пунктів на прикордонних пропускних пунктах. Турист, який потрапив на територію Харківської області, моментально повинен отримати інформацію про регіон, − додав Євген Савін

«Туристично-інформаційний пункт» надаватиме повний спектр інформаційних послуг усім бажаючим, а не тільки приїжджим туристам. Отже, жителі області можуть звернутися до пункту та дізнатися про видатні місця, історичні пам’ятки та цікаві туристичні маршрути Харківщини. Окрім цього, співробітники турінформпункту за потребою замовлять таксі, необхідний турмаршрут або забронюють номер в готелі. Якщо у туриста виникли проблеми зі здоров’ям, першу медичну допомогу надасть кваліфікований медпрацівник, який чергуватиме у пункті. Також організатори інформпункту приділили значну увагу безпеці туриста – при необхідності він зможе на місці звернутися по допомогу до правоохоронців.

Туристична інформатизація

Невдовзі на Харківщину чекає тотальна туристична інформатизація. Такими планами поділився віце-губернатор Євген Савін:

− Я сподіваюся, що незабаром у кожному з районів Харківської області буде відкрито такі пункти, що дозволить нам забезпечити повну інформованість туристів всією необхідною інформацією.

Також він додав, що сьогодні настав час, щоб «Харківська область не тільки себе показувала, але й заробляла на цьому гроші». Віце-губернатор незадоволений кількістю туристів, які сьогодні приїжджають до Харкова, адже туристичний потенціал міста й області є дуже великим

– Сьогодні це десятки тисяч людей, а нас цікавлять – мільйони. І ми поступово досягнемо цього. Зараз готується до видання туристичний каталог Харківщини, в якому буде визначено турмаршрути, зупинки для харчування та вся інша необхідна для туриста інформація.

Цей каталог, за словами віце-губернатора, буде розповсюджуватися по території України та за кордоном у рамках іміджевої програми, розробленої Міністерством закордонних справ.

Сам комунальний заклад «Харківський організаційно-методичний центр туризму» і інформпукт, як його структурний підрозділ, є безприбутковою організацією і фінансується з обласного бюджету. Головна мета закладу – створити привабливий туристичний імідж Харківської області, щоб залучити в регіон якомога більше туристів. Про це розповів директор комунального підприємства Денис Дармостюк:

– Безумовно, нам важко конкурувати з, наприклад, Закарпаттям, але нам би хотілося, щоб про Харківську область дізналося якомога більше людей.

За його словами, подібних пунктів в Україні немає – Харків є піонером у цій справі. Наступним кроком підприємства буде розгортання мережі туристсько-інформаційних пунктів на базі бібліотек і музеїв Харківщини.

– У подальшому на теренах області ми хочемо працювати через мережу музеїв і бібліотек. Зокрема в районних бібліотеках ми плануємо домовитися, щоб один з бібліотечних працівників займався безпосередньо наданням інформації про туристичні можливості району, – повідомив Денис Дармостюк.

За словами керівника підприємства, поки що режим роботи щодня з 8.00 до 20.00, але зараз опрацьовується цілодобовий графік роботи. Усі послуги, що надаватимуться Туристично-інформаційним пунктом, є безкоштовними.

 

 

Борщ, Ю. «Полювання на туриста»: Харківщина готується стати туристичною Меккою [Электронный ресурс] / Ю.Борщ. - Режим доступа: http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7431 . - 21.06.2011 г.

На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024