Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Центральна міська бібліотека
ЦБС Шевченківського району м. Харкова

Бібліотека сімейного читання ЦБС Шевченківського району

Завідуюча Голік Олена Вікторівна

Режим роботи бібліотеки на період воєнних дій:
з 10:00 до 15:00 (понеділок, середа, четвер, п’ятниця)
Вихідний день: субота, неділя
Внутрішні роботи: вівторок
Під час повітряної тривоги читачи не обслуговуваються
Найближче укриття:
вул. Ахсарова, 3 а ХЗОШ № 150, Станція метро «Олексіївська» 
Адреса:
61202 Харків
пр. Л. Свободи, 32 А
тел. (057)338-03-71;  +380 67 450 66 85
E-mail: lib.fam.read@gmail.com

1992 року створили першу у Харкові бібліотеку сімейного читання. Бібліотеку, яку можна відвідувати всією родиною. Де є література для дорослих і для малечі. Сюди приходять цілими сім'ями, і кожного тут чекає улюблена книжка, цікаві зустрічі та захоплюючі святкові заходи. Універсальний фонд 26 тисяч примірників і розрахований на читачів різного віку. Читачі бібліотеки мають безкоштовне користування Інтернет-залом і навчання комп'ютерної грамотності «Комп’ютерний лікбез»

Бібліотека сімейного читання працює за програмою «Мама, тато, я — читає вся сім’я». Мета цієї програми — залучати родини до спільного читання і створювати у дітей культуру відвідування бібліотеки змалку і на все життя.

Вся робота бібліотеки влаштована таким чином, щоб заходи відвідували родинами і всім було цікаво й корисно.

Бібліотека організовує виставки творчих робіт талановитих читачів з підписами де чия робота. Діти дуже пишаються, що саме їх мистецькі витвори експонуються у бібліотеці. А батькам приємно, коли вони разом з дітьми беруть участь у творчих конкурсах.

Дуже популярні родинні майстер-класи, (орігамі, ляльки-мотанки, декор у техніці декупаж, малювання у техниці ебру). Бібліотека співпрацює з центрами дитячої та юнацької творчості, дитячими садками та школами.

Впродовж трьох років працює хобі-центр «Сімейка талантів», девізом якого є –«Книга + Творчість». Тобто, це не просто гурток зі створення цікавих доробок власноруч. Будь-яка творчість має бути пов’язана з залученням до читання.

Дуже подобається читачам бібліотеки така форма роботи, як родинне свято «Читацькі династії: побачення у часі», в якому беруть участь сім’ї, що є читачами бібліотеки багато років.

Стало доброю традицією щороку в бібліотеці сімейного читання проводити конкурс «Наш сімейний формуляр». Конкурс складається з трьох номінацій: «Тато, мама, я – читає вся сім'я», «Найактивніший читач», «Найкращий малюнок улюбленого літературного героя». За його підсумками, називають переможців року. Учасники конкурсу – читачі бібліотеки, що читають родинами. Важливо розуміти, що сімейне читання - це не просто читання дітям. Традиції такого загального читання благотворно впливають на всіх. Тому, що воно передбачає спілкування сім'ї, виникнення і зміцнення невидимих чудесних духовних зв'язків між людьми, має неповторний бібліотерапевтичної ефект.

На даний момент у Харкові працює вже дванадцять бібліотек сімейного читання. Час показав, що в сучасному соціокультурному просторі бібліотеки сімейного читання є основою для подальшого розвитку традицій сімейного читання, як однієї з форм сімейних відносин.

Це безпосередньо пов'язано з тим, що бібліотеки сімейного читання в своїй роботі націлені на всі категорії читачів, від дошкільнят до людей похилого віку і є доступною установою культури, де можна безкоштовно, але в той же час змістовно та цікаво проводити свій вільний час всією родиною.

На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Харкова

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 096-860-08-20.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ЦБС Шевченківського району м. Харкова
2011-2024