Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Харківщина чекає на туристів: курс на північ

Юлія ГОРОБЕЦЬ

Довгоочікувана відпустка настала, а ви так і не вирішили де її проводити? Якщо дома набридло, а морські курорти для вас чомусь недосяжні, не засмучуйтеся.

Значно більше яскравих вражень можна отримати навіть не виїжджаючи за межі Харківської області. Пропонуємо вам унікальну мапу туристичних місць Слобожанщини. Цього разу беремо курс на північ.

Харківський район

У Харківському районі, що оточує Першу столицю кільцем, є багато історичних та пам’ятних місць, пов’язаних із видатними подіями та людьми. Одне з найцікавіших – це меморіал «Стежка Сковороди», що в селищі Бабаї. Тут вам запропонують прогулятися улюбленими місцями видатного українського філософа Григорія Сковороди: спуститися лісовою стежкою до Холодної криниці, а далі – до Чорного озера. Вважається, що саме на цих берегах колись було написано його відомі філософські трактати та «Байки Харківські». Любителям активного відпочинку радимо в селищі Бабаї відвідати кінно-спортивний комплекс.

А в селі Нижня Озерна варто відвідати Храм Озерянської Ікони Божої матері. Цей образ вважається однією з найбільш шанованих святинь Слобожанщини. Свою назву Ікона отримала завдяки місцю явлення чудотворного образу на березі річки Озерянка. Серед віруючих людей Ікона, купальня та джерело славляться своєю цілющою та життєдайною силою.

Якщо ж вам потрібно не зцілюватися, а лише добряче відпочити, вирушайте до селищ Пісочин або Високий, де є чудові санаторії та культурно-оздоровчі комплекси. Або до селища Безлюдівка: тут на березі чистого водоймища можна орендувати будиночок, покататися на водних атракціонах, відвідати кафе, порибалити та, звісно, скупатися.

Богодухівський район

Головна архітектурна пам’ятка Богодухівського району – Шарівський палацово-парковий комплекс. Наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття він належав промисловцю-цукрозаводчику Леопольду Кєнігу. Навколо палацу, збудованого на початку ХІХ століття в «романтичному» стилі, простягається чудовий парк. Навесні і влітку тут – справжній парад квітів: тільки троянд налічується близько 20 сортів. Також у парку можна побачити майже 200 видів дерев і кущів, причому 150 із них є рідкісними екзотичними породами: кілька видів ялиці, ялини, ялівця, липи, каштана, жимолості, кизилу. У парку багато дерев-патріархів – понад 20 дубів мають вік від 200 до 500 років. Рельєф ґрунту й діброва створюють у Шарівському парку своєрідний цілющий мікроклімат з чистим повітрям.

Як запевняють мешканці Богодухівщини, саме в їхньому районі знаходиться місце з найчистішою екологією – село Сінне. На його території багато ставків, а просто в лісі можна розбити наметове містечко. Якщо ж ви полюбляєте більш комфортний відпочинок, попросіться в гості до місцевих мешканців. Деякі з них не тільки радо нададуть вам місце для ночівлі, а й пригостять своєю фірмовою стравою – рибою, запеченою в лопухах.

На території Богодухівського району чимало ставків, у яких можна купатися та ловити рибу, наприклад, у селах Дмитрівка, Кадниця, Шарівка. А якщо ви бажаєте ще й насолодитися дивовижними пейзажами, шукайте на мапі селище міського типу Гути. Там у мальовничій місцевості, у долині річки Мерло, ростуть лілії. А прямо посеред соснового лісу є ставок із чистим піщаним дном.

Вовчанський район

На берегах Печенізького водосховища в районі Старого Салтова розташовано понад 70 баз і будинків відпочинку. Дивовижна природа району, соснові й змішані ліси в районі річок Вовча та Сіверський Донець, розлогі поля й пагорби, крейдяні гори придатні для піших та велосипедних прогулянок. Як у Вовчій, так і в Сіверському Дінцю в районі Вовчанська можна купатися.

Серед історичних і культурних пам’яток району (їх налічується понад 150) – археологічний музей-заповідник «Верхній Салтів» (розташований в однойменному селі), де зберігаються експонати салтівської культури. Крім того, на території району знаходиться Меморіал і пам’ятники героям, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.

Для любителів екскурсій у Вовчанському районі розроблено туристичний маршрут «Таємниці Сіверського Дінця» (Харків – Старий Салтів – Верхній Салтів – Старий Салтів – Харків), тривалістю 11 годин.

Від бази відпочинку в селищі Старий Салтів до села Верхній Салтів можна здійснити водну подорож на двох річкових трамваях (на 70 місць кожний), а далі – екскурсії до музею, по землям заповідника до катакомбних могильників, відвідування зоопарку, пляжу, ресторану, кафе. Можливий варіант ночівлі в Рубіжному. Крім цього, до ваших послуг – виступ фольклорного ансамблю «Надія», катання на човні, майстер-клас та виготовлення власноруч національного оберегу – мотанки. За бажанням – похід за грибами та лікарськими травами, в якому туристів супроводжує досвідчений провідник.

Золочівський район

Село Березівка – віддалений від міського шуму, чарівний куточок України. Божественна тиша. Господарі, що чекають на туристів, запропонують вам страви української та сучасної кухні, овочі та фрукти з власного городу й саду.

Застілля не обійдеться без традиційних українських вареників та сільських напоїв: медовухи, хлібного квасу, наливки. Господарі запропонують старовинний обряд «Свіжина»: гості зможуть взяти участь у білуванні кабанчика, приготуванні й смаженні ковбасок. Буде корисним і майстер-клас із виготовлення вареників і приготування страв національної кухні.

В Одноробівці гостинні господарі нададуть можливість відпочити на природі. На вас чекають піші прогулянки, катання на санчатах та лижах узимку. Ви зможете взяти участь у сільськогосподарських роботах і власноруч приготувати сільський обід.

А в Писарівці, крім піших прогулянок, ви зможете покататися на бричці, взяти уроки української кухні, відвідати концерти за участі місцевих аматорів, приватний музей вишиванок, майстер-клас із бджільництва.

Екскурсії до Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, пішохідні прогулянки, під час яких можна побачити рідкісну рослинність лісостепу України, розважальна програма, страви національної кухні – усе це пропонує Сковородинівка.

У Лютівці можна послухати мисливські байки біля вогнища. Садиба розташована у тихому куточку села. Поруч – ліс і великий ставок. До ваших послуг: дегустація домашнього вина, уроки фітодизайну, баня, чудова національна кухня.

У Феськах вам запропонують смачну рибацьку юшку, катання на човні та майстер-клас із рибальства на Рогозянському водосховищі.

Дергачівський район

Якщо вас цікавить активний відпочинок на природі, вирушайте до села Семенівка. Там є ставок, де можна рибалити, будиночки та альтанки для відпочинку, із інфраструктури – туалети, лазня, паркувальний майданчик, волейбольний майданчик. Можна і розміщувати намети, якщо вас приваблює романтика.

Розбити наметове містечко можна також і в селі В’язове. Дно тамтешнього озера, де ростуть лілії, занесені до Червоної книги, вистелене дубами. В озері можна купатися. Поряд – змішаний ліс.

Порибалити можна на водосховищі «Гримучий ключ», що поблизу селища Слатине. Там є паркувальний майданчик, туалет, столики та альтанки.

А на території села Черкаська Лозова знаходиться водосховище, біля якого є готель. На берегу обладнано пляж, де можна купатися, є дитячий майданчик і можливість розмістити намети.

Якщо ж вас більше цікавить пізнавальний відпочинок, до вашої уваги в селищі Солоницівка меморіальний комплекс «Висота Маршала І. С. Конєва». Тут на висоті 197,3 метра розташовано експозицію бойової техніки та музей «Харківщина у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років». А в селищі Пересічне можна відвідати історико-краєзнавчий музей, експонати якого місцеві жителі збирали понад 35 років.

Якщо ви хочете відпочити разом з дітьми, вирушайте до селища Мала Данилівка, де на території Харківської державної зооветеринарної академії можна відвідати чудовий парк та зоопарк.

 

 

Горобець, Ю. Харківщина чекає на туристів: курс на північ [Электронный ресурс] / Юлія Горобець. - Режим доступа: http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7601 . - 09.07.2011 г.

На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024