Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Сковородинівський бренд: філософські роздуми та риболовля

Юрій Борщ

Музей Григория Саввича Сковороды

Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди став черговим туристичним єврооб’єктом, який у четвер відвідав голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, щоб на власні очі побачити, чи готовий музей прийняти європейських туристів.

За сенсом буття – до Сковородинівки!

Музей видатного українського філософа, просвітителя, поета, філософа й сатирика Григорія Сковороди розташований у селі Сковородинівка Золочівського району. В одній з кімнат будинку поміщиків Ковалинських філософ провів останні дні свого життя. На території музею – могила Григорія Сковороди й пам’ятник роботи скульптора Івана Кавалерідзе. Як повідомлялося раніше, у минулому році музей увійшов до основних туристичних маршрутів нашої області. Тому недивно, що увага влади прикута до нього, як до одного з головних туристичних об’єктів Харківщини.

У садибі-музеї, яка стала останнім притулком українського філософа, губернатор Михайло Добкін побував уперше. Він відвідав експозицію, «доторкнувся» до побуту Григорія Сковороди, побувавши в його кімнаті, та, загадавши бажання, кинув монетку в криницю, з якої колись пив прохолодну воду філософ. Голова області залишився задоволеним станом музею, зазначивши, що він є туристичною візитівкою Слобожанщини:

– Не випадково Григорій Савич обрав це місце своїм останнім притулком. У своєму житті він відвідав багато різних місць, і те, що він зупинився саме тут, пов’язано з особливою енергетикою й аурою цього місця. Враження, яких я набуду тут, дозволяють мені зробити висновок про те, що в Харківській області є сучасне, гідне європейське місце, куди можна запрошувати не тільки туристів – гостей Євро–2012, а й тих людей, які просто захочуть дізнатися більше про Слобожанщину

Та є в музею і проблеми. Директор культурної установи, Заслужений працівник культури Наталія Мицай розповіла, що сьогодні головними задачами, які треба вирішити, щоб гідно приймати як європейських туристів, так і гостей з країн ближнього зарубіжжя, є ремонт під’їзних доріг до села Сковородинівка і самого музею, будівництво зручної парковки для автотранспорту, ремонт доріжок на території музею. Також директор поділилася планами розвитку музею:

– Експозицію глобально ми змінювати не будемо. Хотілося б привести до ладу дерев’яну комору, яка розташована поруч із музеєм, та відкрити в ній конференц-зал і виставковий зал (бо ж робота музею передбачає не тільки постійні експозиції, а й виставки) і відділ етнографії.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін сказав, що вже підготовлено доручення, які дозволять привести до ладу дороги й об’єкти інфраструктури, та запевнив, що всі необхідні роботи буде виконано вчасно і європейські туристи на зазнають жодних незручностей. Також губернатор розповів, на яку ідею його надихнула прогулянка сковородинівськими стежками:

– Сьогодні з’явилася ідея встановити хрест на могилі Григорія Сковороди, який був людиною глибоко релігійною, і як будь-який християнин хотів би, щоб на його могилі був символ віри.

Та підтримка обласної влади не обмежиться лише музеєм Григорія Сковороди. Заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко розповіла: в області буде приділено увагу й невеликим музеям районних центрів:

– Ми зараз готуємо програму з надання допомоги музеям, які розташовані на Харківщині, зокрема, тим культурним закладам, які знаходяться в невеликих населених пунктах. Ми ставимо перед собою завдання якомога більше розповідати про історію Слобожанщини та України в цілому нашим нащадкам. Це дуже важливо – знати та любити свою історію. Тому ми обов’язково підтримуватимемо не тільки сковородинівський музей, а й багато інших музеїв Слобожанщини.

«Зеленому» туризму – «зелені» гроші

Євро–2012 уже не за горами, тож сьогодні співробітники музею посилено вивчають англійську мову. За словами директора установи Наталії Мицай, невдовзі в музеї з’являться таблички, підписи до експонатів іноземними мовами. Голова Золочівської районної державної адміністрації Ігор Горішній повідомив, що до чемпіонату на території музею планується відремонтувати хлів (будівля XIX століття) та побудувати церкву. Минулого року нижня частина парку перетворилася на туристичну зону, обладнану зручними доріжками з відреставрованими криницею та дубом – головними сковородинівськими символами. А цього року там з’являться два дерев’яних павільйони. Також музей підготував екскурсії до сіл біля Сковородинівки, які не раз відвідував Григорій Сковорода – Малижине, Писарівку й Кадницю. Зокрема, у Писарівці стоїть Свято-Покровський храм, про який філософ згадує у своїх творах, встановлені хата, комора й млин XIX ст. У Кадниці і Малижиному збереглися поміщицькі садиби й старі дерева. За словами директора закладу, музей відвідують понад 40 тис. туристів на рік.

Та туристичне дозвілля не обмежиться лише відвідинами музею. Наталія Мицай розповіла, що в Сковородинівці є чимало осель, які приймають відпочиваючих. Сільський голова Анатолій Єлєсєєв розповів, що туристам селяни готові запропонувати майстер-класи з приготування вареників і млинців, риболовлю, бортництво, полювання. Зараз у Сковородинівці спроможні прийняти в садибах 15–20 «зелених» туристів. Туризм – це живі гроші. За словами пана Єлєсєєва, сьогодні на одному туристі можна заробити 200–500 гривань, а то й більше:

– Все залежить від рівня харчування, розваг, послуг, які буде йому надано. Наприклад, доба риболовлі на сковородинівському ставку – 100 гривень, харчування екологічно чистими продуктами у господаря – 150–200 гривень.

Анатолій Єлєсєєв також повідомив, що до чемпіонату Європи з футболу в Сковородинівці буде побудовано приватний пансіонат. А щоб про Сковородинівку дізналися якомога більше людей, у планах музейників і сільського голови – напередодні чемпіонату Європи з футболу організувати рекламу на телебаченні.

Борщ, Ю. Сковородинівський бренд: філософські роздуми та риболовля [Электронный ресурс] / Юрій Борщ. - Режим доступа: http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=6470 . - 19.03.2011 г.

На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024