Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Корпоративний електронний каталог. Готуємося до розміщення в мережі Інтернет.

Корпоративный электронный каталог.  Готовимся к размещению в сети Интернет. Корпоративный электронный каталог.  Готовимся к размещению в сети Интернет. 21 березня 2016 року в ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського пройшла третя із запланованих методичних годин з питань редакції корпоративного електронного каталогу публічних бібліотек міста Харкова. Були запрошені співробітники бібліографічних відділів ЦБ ЦБС міста. Розглядалися питання внесення в електронний каталог бібліографічного опису статей з періодичних видань, аналітичного опису збірників, штрихкодування періодичних видань.

Крайня необхідність в методичних годинах виникла після установки оновлень АИБС Absotheque Unicode в серпні 2015 року, після яких сталися збої при прив'язці філій ЦБС в екземплярі книги.
Крім того, ведеться активна підготовка корпоративного каталогу для розміщення в мережі Інтернет, що дозволить наблизити електронний каталог корпоративної мережі публічних бібліотек міста Харкова до користувача.
На минулій методичній годині для співробітників відділів комплектування, 4 серпня 2015 року було розглянуто питання редакції прив'язки примірника книги до бібліографічного опису, а також редакція самого бібліографічного опису відповідно до вимог програми і відповідно до прийнятих методичних рішень.

Корпоративный электронный каталог.  Готовимся к размещению в сети Интернет. Корпоративный электронный каталог.  Готовимся к размещению в сети Интернет.

Методична година 14 березня 2016 року була повністю присвячена питанням редакції Корпоративного каталогу, паспорту електронного каталогу. На ній були присутні не тільки співробітники відділів комплектування та обробки літератури ЦБ ЦБС, але і всі учасники редакції каталогу. Були розглянуті питання, в яких найчастіше припускаються помилки, ще раз було звернуто увагу на правильність опису збірників, із загальним і без загального заголовка, багатотомників. Розглянуто спірні питання редакції опису.
Методичні рішення, що приймаються в процесі роботи над електронним каталогом, були доповнені декількома пунктами.
Найближчим часом планується проведення методичних годин за рубрикатором каталогу. А також індивідуальні заняття з новачками.
Головне що необхідно розуміти, що Корпоративна мережа бібліотек в організаційному і технологічному аспектах є єдиною системою, яка підпорядковується певним правилам. Учасники перестають бути незалежними один від одного, і у них з'являється відповідальність перед усім корпоративним співтовариством за реалізацію рішень, пов'язаних із забезпеченням створення, побудови, функціонування і розвитку Корпоративного електронного каталогу. Для забезпечення повсякденного функціонування Корпорації, як єдиної системи, і її розвитку значна частина провідних співробітників бібліотек-учасниць повинна взяти на себе додаткові функції до тих, що вони зазвичай виконували.


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024