Перейти на украинский язык Перейти на русский язык Перейти на английский язык

Над рушником я вишитим схилюся…

Над рушником я вишитим схилюся… Над рушником я вишитим схилюся…16 травня 2019 року учні дитячих музикальних шкіл № 13 ім. Миколи Коляди і № 5 ім. Римського-Корсакова вирушили в гості до курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба з новою літературно-музичною програмою, присвяченою Міжнародному дню матері і Дню української вишиванки.

Ця зустріч була організована Центральною міською бібліотекою імені В. Г. Бєлінського і бібліотекою Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та проходила в музеї університету «Обереги музичної Харківщини».

Над рушником я вишитим схилюся… Над рушником я вишитим схилюся…

Концертна програма дозволила курсантам факультетів РТВ ППО і АСУ та НЗПА відчути красу традицій та обрядів України і зануритися в прекрасний світ народної музики. А ліричні вірші у виконанні харківської поетеси Леонтини Красношапки створили святкову атмосферу в залі.
За підсумками вікторини з'ясувалося, що для курсантів вишиванка - це не просто одяг, а вияв національної гідності, ознака національної ідентичності.
Зазвичай вишиванку виготовляли із саморобного полотна, яке ткали на верстаті. В орнаменті сорочки знаходили відображення місцеві особливості.
 
Протягом історичного та культурного розвитку склалися найбільш доречні, з точки зору практичних і естетичних вимог форми одягу, її крій, різноманітні методи і способи декоративного оформлення.
Вишиванка широко використовувалася в народному костюмі і в побуті. Вишивкою прикрашали жіночі і чоловічі сорочки, верхній одяг, головні убори. Мотиви орнаментів, композиції, кольору передавалися з покоління в покоління, стаючи традиційними.

Над рушником я вишитим схилюся… Над рушником я вишитим схилюся…

Українська вишиванка відображає традиції і духовні цінності нашої країни. Вона завжди була і є джерелом пізнання історії та культури далекого минулого.


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2021