Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

Центральна міська бібліотека
ЦБС Шевченківського району м. Харкова

На шляху до Конституції України

Вже 24 роки 28 червня в нашій державі відзначають День Конституції, одне з основних державних свят. 
Треба сказати, що будь-яка держава, яких чимало змінилося на українській землі, має юридично оформлений Основний закон. Однак не всякий Основний закон є Конституцією. Справа в тому, що в справжній Конституції повинні бути обов'язково прописані особисті права і свободи громадян. В іншому випадку Основний закон Конституцією не вважається. До речі, в Середні віки конституціями (від латинську constitutio – установа, встановлення) часто називалися різні документи договірного характеру, які не були Конституціями в сучасному значенні цього слова. Однак в цю ж епоху термін «Конституція» поступово став наповнюватися сучасним змістом.
 
Країною, де сформувалися майже всі елементи сучасних Конституцій, виявилась середньовічна Англія. Першою віхою в історії Конституції вважається 1215 рік, коли з'явилася Велика хартія вольностей – документ, де вперше в історії обговорювалися права та обов'язки влади і підданих. До 18 століття у Великобританії остаточно сформувався комплекс Конституційних законів, який заклав основи англійського конституційного ладу – суспільної згоди, заснованій на особистих і політичних свободах (хоча формально Конституцією ці британські закони не називаються).
 
Істотний внесок у становлення сучасних Конституцій внесли вчені і політики Франції та США. Саме вони запропонували ввести в Конституцію принцип поділу влади на три гілки – виконавчу, законодавчу і судову. Важливо відзначити, що громадянський мир, заснований на Конституції, як показала сучасна практика, прийнятний і досяжний в країнах з різними культурними традиціями.
Встановлення в тій чи іншій країні Конституційного ладу завжди є вінцем, вершиною розвитку в цій країні державного права – розвитку, який зазвичай триває багато століть і часто має дуже самобутні форми. Україна в цьому сенсі не є винятком. 

Давайте познайомимося з основними етапами становлення української держави і права – процесом, який у нас стартував в незапам'ятні часи Київської Русі і увінчався в 1996 році прийняттям Конституції незалежної України. 

На шляху до Конституції України


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Харкова

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 096-860-08-20.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ЦБС Шевченківського району м. Харкова
2011-2024