Перейти на украинский язык Перейти на английский язык

«Книгодрук – джерело української культури»

450-річчя заснування першої друкарні у Львові

«Книгодрук – джерело української культури» «Книгодрук – джерело української культури»

У 1572—1573 роках у Львові Іван Федоров заклав широко відому «друкарню Федорова», яку вважали першою в місті. Цього року ми відзначаємо 450-річчя її заснування. 
Бібліотека сімейного читання пропонує Вашій увазі відеоролик «Книгодрук – джерело української культури», який докладніше розповість про цю значну подію в розвитку культури українського народу. Власне, книгодрукування - серйозний чинник у формуванні національної свідомості. Воно стало одночасно і виявом гуманістичних тенденцій в українській історії та зброєю представників вітчизняного гуманізму в боротьбі за незалежність. Друкована книга, окрім свого функціонального призначення, започаткувала і новий етап в історії культури — мистецтво книгодрукування.
Упродовж усього життя ми звертаємося до книги, бо книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Відтоді, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Адже вони відкривають нам світ, допомагають заглянути в минуле, уявити  майбутнє.
Шлях розвитку книги був довгим і складним. Який тільки матеріал не використовували люди для їх виготовлення: глину, листя та кору дерева, шкіру тварин, бамбук, папірус, шовк.  Перші паперові книги з'явилися в Європі в ХІІІ ст. Їх довгий час писали від руки. Одна книга виготовлялася 5-7 років і коштувала дуже дорого.
Винахід друкарства за допомогою металевих набраних літер – заслуга відомого німецького ювеліра Йоганна Гуттенберга. Саме він розробив ідею першого друкарського верстата  у XIV столітті. 
Розвиток книгодрукування створив  духовну революцію в суспільстві. До епохи друкарства книги  були недоступні людям, адже більшість із них в рукописному вигляді зберігалися в монастирях і церквах. З розвитком і становленням друкарства, книги стали доступними практично кожній людині. І саме це стало вирішальним фактором настання епохи освіти.


На нашому сайті з'явився ресурс, який допоможе знайти найближчу до вас бібліотеку, дізнатися, як з нею зв'язатися і скористатися її послугами. Будемо ближче в цифровому і реальному світі!
Календар подій
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Банери партнерів

Проверка тИЦ и PR
Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Бєлінського

Адреса: Україна, Харків, 61058, вул. Данилевського, б. 34
Телефон: (057) 705-19-90.
Телефон: +38 097-158-98-41.
E-mail: citylibbelin@gmail.com
Розклад роботи - з 10.00 до 18.00
Вихідний день – вівторок, влітку: субота та неділя
Санітарний день – останній день місяця
Детальна контактна інформація
©Copyright ЦМБ ім. В. Г. Бєлінського
2011-2024