До Дня захисту дітей бібліотека-філія № 22 підготувала віртуальну виставку-рекомендацію сучасних дитячих книжок, які допоможуть обговорити з дітьми важкі теми війни «Вкрадене дитинство: війна і книги».
Ще кілька років тому про війну ми дізнавалися лише з книжок і фільмів. Війна стала іншим явищем, коли ми відчули її на собі. Коли діти почали втрачати батьків, дружини - чоловіків, а інколи і чоловіки своїх коханих, коли батьки ховали ще таких молодих і юних дітей. Коли жодні новини не обходяться без повідомлень про загиблих чи поранених.
Війна, яку розв’язують нерозумні дорослі люди, руйнує мирний, сповнений пригод світ дітей. У їхніх життях різко з’являються повітряна тривога, вибухи, правила поведінки у бомбосховищі, біженство.
Доволі суперечливе питання: чи говорити з дітьми про війну - з якого віку, які слова підібрати, як правильно пояснити? Але коли дитина безпосередньо залучена у події - вибору не залишається. І тоді дуже швидко, майже миттєво доводиться дорослішати. Іноді ти губишся, слів бракне, або й просто не знаєш відповідей. Тоді може допомогти книжка.