Нещодавно вийшла з друку нова, вже 56-а, збірка наукових статей «Культурна спадщина Слобожанщини: Історичне краєзнавство. Культура і мистецтво».
Серед інших дуже цікавих і пізнавальних статей є стаття читачки Бібліотеки-філії № 22 Крахмальової Галини Сергіївни. Вона відома у Харкові як громадська діячка з охорони культурної спадщини Харківської області, праонука професора М. Я. Грота (філософа, психолога).
У статті «Книги у моєму житті» Галина Сергіївна розповідає про роль книги у своєму житті, про їх значення в долі вимушеної переселенки. Вона з великою вдячністю згадує бібліотеки, в яких вона побувала. Приємно було побачити, що серед них згадується і наша бібліотека. Ось невеликий уривок з її статті:
«Повертаючись до бібліотек Харкова... Якось моя приятелька сказала, що недалеко від нас після ремонту відкривається бібліотека з читальним залом, і завідуюча бібліотекою виявила бажання об’єднати читачів, створивши зустрічі з цікавими людьми. У вересні 2014 р. в бібліотеці філії № 22 за адресою: вулиця Клочківська, 261 за ініціативи читачів був організований клуб цікавих зустрічей «У колі друзів». Є в Клубі свій актив і постійні члени. Тепла, доброзичлива атмосфера уваги приваблює. З нетерпінням ми чекали нових зустрічей, іноді самі готували виступи до знаменних дат.
Що може бути кращим, ніж живе людське спілкування, воно є необхідним, як повітря. Основними формами діяльності Клубу є літературно-музичні та поетичні вечори, презентація книг місцевих авторів, зустрічі з цікавими людьми. Була серед нас дивовижна жінка – вчителька української мови та літератури Людмила Іванівна Вобла. Вона знає багато віршів і декларувала їх на пам’ять. І не тільки вірші, а цілі уривки з оповідань. На різних презентаціях завжди висловлювала свої думки з приводу книжок. Жіночка похилого віку, а яка пам’ять, і як багато вона розповідала цікавого!
Свої власні вірші на наших поетичних зустрічах часто читав Олександр Микитович Полонський, все життя якого було пов’язане з космосом. Він заслужений економіст України, ветеран космічної галузі України, член Громадського координаційного комітету «Харків ракетно-космічний». Він пише: Я в віках українець З коріння, по роду! Відректись не примусить свавілля чиєсь! Запорукою є самобутність народу, Його сила і воля, Сумління і честь.
Під час наших зустрічей ми мали можливість ознайомитися з творчістю відомих харківських поетів Юрія Слєпушенка, Володимира Родіонова, Ніни Лебеденко та багатьох інших. Вони стали добрими друзями читачів бібліотеки – філії № 22. Не можу не згадати наших чудових гітаристів, які співали пісні на свою музику і на вірші свої і своїх улюблених авторів. Це Людмила Миколаївна Дяченко, Юрій Миколайович Ільїчов.
Постійно відбувалися виставки талановитих майстрів нашого міста. Завдяки їм ми дізналися, що картини можна не лише намалювати, а й вишити хрестиком, бісером і навіть зробити їх з шерсті. Неодноразово гостями бібліотеки № 22 ставали ляльки, створені майстринями Оленою Кулею (мотанки), Ліаною Горбачовою (амігурумі), Оленою Горбенко (тільда).
У бібліотеці були організовані безкоштовні курси комп’ютерної грамоти для людей похилого віку, що дає можливість їм не відставати від молоді. Я теж пройшла ці курси за програмою «Комп’ютерний лікбез» і отримала довідку. Мені це дуже допомагає в спілкуванні з друзями, яких війна розкидала по всьому світу. Я сумую за нашими зустрічами, сподіваюсь на їх відновлення.
Зараз бібліотека працює, в ній можна отримати книжку і моральну підтримку. На сторінках бібліотеки у Facebook можна дізнатися багато цікавого. Я вдячна завідуючим бібліотекою № 22 і Валентині Володимирівні Москвіній, яка керувала бібліотекою до 2015 р., та Інні Ярославівні Щербак (з 2015 р.) за створення сприятливих умов, які залучили багато цікавих людей до відвідування цієї бібліотеки.»
Дякуємо Галині Сергіївні за добрі слова і чекаємо на нові зустрічі у стінах нашої бібліотеки.